Ne gördüğünüz nereye baktığınıza bağlıdır

 

“Kalitatif Araştırma soğan soymaya benzer. İnsanların gerçek duygularına ulaşabilmek için üzerlerinde taşıdıkları rasyonel katmanları birer birer aşmak gerekir.”

 

Kalitatif Stüdyo, çağın yeni çalışma modeline uyumlu akıllı ofislerinde, her biri metro hattı veya ana arterlerde bulunan plazalarda 40‘tan fazla lokasyondaki anlaşmalı hazır ofisleri ile farklı kapasite ve amaçlara uyumlu toplantı / konferans salonlarıyla ve alternatif çalışma alanlarıyla müşterilerine sınırsız bir araştırma olanağı kaynak yönetim hizmeti sağlamaktadır.

 

Türkiye geneline yayılan prestijli lokasyonlarda müşterilerin değişik illerdeki merkezleri kullanmasına olanak sağlarken, yaptığı anlaşma ve yatırımlarla hizmetlerine her geçen gün büyüyerek devam etmektedir. 1-2 yıl içerisinde Türkiye genelinde 50 lokasyona ulaşmak MallX’in hedefleri arasında bulunmaktadır.

Yaklaşım / Vizyon

Kalitatif Araştırma değişik ihtiyaçlara, değişik amaçlara cevap verecek derinlik ve yaratıcılığı kendi içinde barındıran araştırma yöntemlerinden biridir.

 

Kalitatif Araştırma anca onun zengin olanaklarını bilen ve problem çözümüne adapte edebilen tecrübeli, bilgili ve uzman kişilerin elinde doğru sonuçları vermektedir. Diğer türlü, göreceğiniz sadece buz dağının üst kısmı, başka bir deyişle soğanın üst kabuğudur. Bu bağlamda, MallX problemlerinize yüzeysel değil derin bir bakış getirir.

 

MallX Kalitatif araştırmanın değişik aşamalarında var olması gerekli olan yaratıcı, açımlayıcı ve derinleşmeyi mümkün kılan araştırma tasarımlarını, tekniklerini ve kaynaklarını müşterilerine sunmaktadır

 

MallX tüketicinin tek tip kısır şablonlar içinde hareket eden bir varlık olmadığını tersine modern çağda tüketiciyi güdüleyen bir çok faktörün olduğuna inanmaktadır. Bu anlamda, MallX gerek araştırmanın tasarımında, gerekse veri analizinde tüketicinin çok- kişilikli bir varlık olduğu gerçeğinden yola çıkmaktadır.

Araştırma Tasarımı

Tüketici psikolojisinin karmaşık doğasına egemen olan duygusal ve çoğu kez “bilinç-dışı” verilerin elde edilmesi için araştırmanın bu bilgileri açığa çıkaracak bir yapıda tasarlanması gerekmektedir.

 

Bu anlamda MallX müşterinin ihtiyacı doğrultusunda tüketicinin belirli marka / hizmet / ürün karşısındaki davranışlarını analiz edebilecek araştırma tekniklerini kullanmakta veya adapte etmektedir. Bireysel ifade ve farklılıkları ortaya çıkaran, hatta yüreklendiren tutumlar elde edilecek verilerin zenginliğini artırmaktadır.

Moderasyon Kalitesi

Moderatörün görevi temel olarak, araştırma için gerekli olan, hedef bilgiyi katılımcılardan almaktır. Ancak bu bilginim katılımcılardan elde edilmesi sırasında moderatörün katılımcılara yaklaşım tarzı alınan bilginin derinliğini ve geçerliliğini etkiler.

 

Araştırmanın amacına ulaşması, öncelikle moderatörün katılımcılarla kurduğu ilişkiye bağlıdır. Bu anlamda, moderatör, kabul edici, içten, samimi ve grup için dinamiklerini düzenleyici, grubun baskın bir kişiliğin etkisine girmesine engel olan, tek tek her katılımcının bireyselliğine saygı duyan bir idareci görevini üstlenir.

 

MallX gruptaki her katılımcıyı keşfedilesi gereken bir varlık olarak görür.

Katılımcı Kalitesi

MallX doğru katılımcı sağlanmasının kalitatif araştırmanın belkemiğini oluşturduğuna inanmakta ve bu konuya gerekli önemi vermektedir.

 

Odak grup tartışması katılımcıların sağlanması aşamasında çoğunlukla kemdi oluşturduğu veri tabanından yararlanmaktadır.

 

MallX grup sayısını tamamlamak için değil, doğru veriler elde etmek için katılımcı belirlemekte ve seçmektedir.

İzleme Kalitesi

Kalitatif Stüdyo hem katılımcıların kendilerini rahat hissettikleri hem de müşteriye görsel ve işitsel olarak yüksel izleme olanağı verecek şekilde tasarlanmıştır.

 

Tüm stüdyo ve diğer odalar müşterinin ihtiyacı doğrultusunda düzenlenebilmektedir.

Aynalı Oda vs. Canlı Yayın

MallX Kalitatif Stüdyo klasik ve demode olmuş teknolojileri özel bir istek olmadıkça kullanmamaktadır.

 

MallX Canlı Yayın Kamerası, Facebook ve Livestream üzerinden Wifi yardımı ile direk canlı yayın yapmanızı sağlar. Uygulaması ile 4K sensörü ile 9 farklı kadrajdan resim seçmenizi sağlar.

 

MallX canlı yayın kamerası ile yayındayken görüntü içinde kaydırma hareketleri yapabilir veya zoom hareketleri yapabilirsiniz. İster kendi elinizle kontrol edebilir, isterseniz otomatik pilot yardımını kullanabilirsiniz. Dilerseniz bir kameramana ve bir operatöre gerek duymadan reji yapabilirsiniz.

 

Yeni kamera, ekipman ve aksesuarlarını takip eden ekimiz, günden güne değişen teknolojiyi takip etmektedir. MallX Canlı yay internetten 10 saat boyunca canlı yayın yapabilir ve tek kamera ile 9 farklı acılı reji yapabilirsiniz.

Raporlama

Raporlama odak grup tartışmalarından elde edilen veriler, uygulanan tekniğin esnekliği ölçüsünde çok çeşitli biçimlerde yorumlanma ve okumalara müsait zenginlikte bilgiler içerir.

 

MallX müşterini ihtiyacına göre bu verileri çeşitli biçimlerde ve modüler kombinasyonlarda sunar;

 

 1. Moderasyon (odak grup veya derinlemesine görüşmeler)
 2. Std kayıt veya reji yapılması
 3. Özet rapor veya edit edilmiş / montajlanmış video kayıtları
 4. Detaylı yazılı rapor veya edit edilmiş / montajlanmış video kayıtları
 5. Sunum

Etik Kodlar

BAR ISO ve GAB belgelerine sahip bir kuruluştur.

 

Diğer Toplantı ve K Stüdyo olanakları (U Source)

 

Prestijli merkezlerde, her türlü ulaşım aracına yakım, tam donanımlı, amaca göre yapılandırılmış toplantı odalarını ve konferans salonlarını kullanabilirsiniz.

Donanımlar

 • Projeksiyon
 • SES sistemi
 • Led TV
 • Yaka mikrofon ve headset mikrofon
 • Flipchart
 • Hızlı internet
 • Yiyecek içecek servisi
 • Resepsiyon desteği

Birleşik Araştırmacılar

Araştırma tasarımında yeni yaklaşımlar

Fatih Sultan Mehmet Mah., Poligon Cad.

Workinton Buyaka Tower 3, 34771,

Ümraniye/İstanbul, Türkiye

0850 241 74 07

 

e-mail: info@birlesik-arastirmacilar.com.tr

Copyright © Birleşik Araştırmacılar | Tüm Hakları Saklıdır.