MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ OLİMPİYATLARI

Daha iyiye ulaşmak için ödül rekabete teşvik eder.

 

Müşteri Memnuniyeti ve Gizli Müşteri Araştırmalarından alınan sonuçlar, tıpkı bir olimpiyat yarışı gibidir. Her rekor daha iyiye ulaşmayı ifade eder.

 

Her yarışta rekortmenler ödülü hak eder.

KÜÇÜK DETAYLAR BÜYÜK FARKLAR YARATIR

Memnuniyetin oluşturulması oldukça küçük detaylara bağlıdır.

Müşterinin şubeye adım attığı andan itibaren alacağı olumlu mesajlar bilinçaltını etkiler ve firma ile ilgili somut bir fikir oluşur.

ÖDÜL PROGRAMLARI

Gizli Müşteri ve Müşteri Memnuniyeti ölçümlerinden elde edilen verilerin harmanlanmasıyla alışılagelmişin dışında bir araştrıma deneyimine dönüştürülerek hesaplanan başarı puanları bölgelerin, şubelerin ve şube personelinizin ödüllendirilmesinde kullanılır.

 

Birleşik Araştırmacılar, bu uygulamayı bir oyun formatında yürüterek, daha olumlu bir format içerisinde müşteri memnuniyeti kavramının önemini sisteme anlatmayı ve katılımı arttırmayı hedeflemektedir.

 

Uygulanacak ödül programı, 4 ayrı faz olacak şekilde planlanmaktadır (yılda 4 kez, 3 aylık aralıklarla). Sene sonunda ise, toplam elde edilen başarı puanının ortalaması hesaplanarak, yıl sonu ödülü dağıtılır.

SÜREÇ YÖNETİMİ VE YAPILACAKLAR

1. Aşama: Ödül Programının Tanıtılması

Ödül programı, kataloglar hazırlandıktan sonra tanıtıcı bir broşür hazırlanarak kurumun tüm çalışanlarına tanıtılır, web tabanlı raporlamanın nasıl kullanılacağı bilgisi de bu döküman içerisinde bulunur.

 

2. Aşama: Hatırlatmalar

Ödül programı, için muhtelif posterler, ek kitapçıklar, tanıtım filmleri veya uygulanabilecek mini sokak çekimleri ve küçük ölçekli araştırmalar hazırlanabilir. Hizmetin geliştirilmesi ile ilgili posterler, kurumunuzdan hizmet alan müşterilerin de memnuniyetini artırır.

 

3. Aşama: MMA ve GMA denetimleri

Şubeler ve birimler dönemler boyunca araştırmalardan puan elde ederler.

 

4. Aşama: Kazananların Belirlenmesi

Kazananların belirlenmesi aşamasında ödüllerin hatırlatılması hazırlanacak websitesi veya e-bülten aracılığıyla duyurulması aşamasına geçilir.

 

5. Aşama: Durum Değerlendirmesi

Dönemlerin sonunda belirli kriterlere göre düşük puanlı bulunan şubeler ile, ihtiyaç duyulduğu öngörülen konularda özel raporlar hazırlanarak düzeltici aksiyon alınması ve şubenin bir sonraki ödül dönemine hazırlanması sağlanır.

Birleşik Araştırmacılar

Araştırma tasarımında yeni yaklaşımlar

Fatih Sultan Mehmet Mah., Poligon Cad.

Workinton Buyaka Tower 3, 34771,

Ümraniye/İstanbul, Türkiye

0850 241 74 07

 

e-mail: info@birlesik-arastirmacilar.com.tr

Copyright © Birleşik Araştırmacılar | Tüm Hakları Saklıdır.